אסתמה בילדות הולכת וגוברת

What is Asthma 

אסטמה היא מחלה נשימתית כרונית הפוגעת באיכות החיים.(1) כל אחד יכול לחלות באסטמה, וזה נפוץ שילדים ובני נוער סובלים ממנה. ההערכה היא שכ-65 מיליון ילדים סובלים מאסטמה.(1) התקף אסטמה יכול להתרחש הן בפנים והן בחוץ. לכל אדם שיש לו אסתמה יש טריגרים שונים הגורמים לו להתקף אסטמה. טריגרים אלה כוללים:

  • עשן טבק, קרדית אבק, זיהום אוויר חיצוני, מזיקים, חיות מחמד, עובש, ניקוי וחיטוי, הצטננות, אלרגיות, אבקה, פעילות גופנית, ניחוחות ורגשות עזים עלולים לגרום להתקפי אסטמה.(2)

זיהום אוויר ואסטמה

ה-EPA חושד שזיהום אוויר ואסתמה בילדות קשורים זה לזה.(3) ילדים הם אחת הקבוצות הפגיעות ביותר ורגישים לאסטמה מכיוון שהם נחשפים להרבה אלרגנים, כמו אבק, זיהום אוויר ועישון פסיבי. (4)

ילדים עלולים להיפגע מחלקיקים חיצוניים (PM10-2.5) שמגיעים מחלקיקי כביש. ילדים צעירים מבלים יותר מזמנם בחוץ מכיוון שמערכות הנשימה שלהם עדיין מתפתחות, וחלקיקים חודרים עמוק לתוך הריאות ויכולים להוביל לאסטמה.(3)

איכות האוויר בתוך הבית יכולה להשפיע רבות על אסתמה. הסביבה הפנימית היא תערובת של אוויר סביבה וחומרים ממקורות פנימיים.(5) חלקיקים פנימיים יכולים להיות בולטים גם בתוך בתים ולהיות מורכבים ממקורות אנושיים וטבעיים. המקורות הטבעיים הם אבקה, נבגים, חיידקים, פסולת צמחים ובעלי חיים. בעוד שבני האדם יצרו PM הוא עישון סיגריות, בישול, עצים, אבק וחדירה של החלקיקים שלנו הנכנסים פנימה.(5) הכרת הסביבה החיצונית והפנימית היא חיונית מכיוון שפעולות יכולות להתרחש כדי לדעת איך להיזהר אחר גורמים מעוררים ומגרים. שיש להם תפקיד משמעותי בגרימת אסתמה וגם התקפי אסטמה עם אנשים שיש להם את זה.

מחקר שנערך באוניברסיטת סטנפורד מראה שזיהום אוויר יכול להשפיע על ה-DNA ולשנות את הגן הקשור לאסטמה.(3) חשיפה לטווח קצר ולטווח ארוך לרמות גבוהות של פחמן חד חמצני (CO), דו תחמוצת החנקן (NO2) ו-PM2. 5 הם מזהמי אוויר מרכזיים שממשיכים לגרום ליותר ילדים לסבול מאסטמה.

RadGreen כאן כדי לעזור!

RadGreen הוא פתרון ניהול סביבתי חד פעמי המאפשר לך לייעל את איכות האוויר, הנוחות התרמית, רמות הרעש, פרמטרי האור ואינדקס הוויראלי בלחיצת כפתור כדי ליצור את הסביבה המושלמת. ל-RadGreen יש שלושה פתרונות שונים שתוכלו לבחור כדי לעזור לכם להעניק לכם סביבה בריאה יותר.

 

מקורות

1https://www.epa.gov/asthma/what-asthma 

2 https://www.cdc.gov/asthma/triggers.html 

3https://www.epa.gov/sciencematters/links-between-air-pollution-and-childhood-asthma 

4https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/6776-asthma-in-children 

5https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3266016/ 

 

איך אנחנו יכולים לעזור?

מלאו את פרטיכם או שלחו לנו מייל

sales@radgreen.co.il