בריאות הנפש של קשישים

מהי בריאות הנפש?

בריאות הנפש היא הרווחה הרגשית, הפסיכולוגית והחברתית שלנו. זה משפיע על האופן שבו אנו חושבים, מרגישים ופועלים (1). בריאות הנפש משפיעה על אנשים בכל שלבי החיים, ויש לתמוך בהם לא משנה מה ולקבל עזרה. כ-15% מהמבוגרים בני 60 ומעלה סובלים מהפרעה נפשית (2).

השפעות בריאות הנפש על קשישים

בארצות הברית, רק כ-1.5 מיליון קשישים חיים בבתי אבות, ומיליון אחד חיים בדיור מוגן. שאר 33.4 המבוגרים גרים בקהילה (3). בממוצע אנשים מבוגרים מבלים עד 90% מזמנם בבית, בבית (4). גורם אחד שיכול להגביר בריאות נפשית לקויה אצל קשישים המתגוררים בבתי אבות הוא איכות האוויר במבנים. למרבה הצער, החקיקה אינה מסדירה את איכות האוויר הפנימי בבתי אבות; לפיכך, רק לעתים נדירות מנוטרת (5). חיוני ליצור סביבת מגורים נוחה לקשישים המתגוררים בדיור אזרחים ותיקים ובתיהם, משום שהיא הכרחית לרווחתם ולבריאותם הנפשית (6).

קשישים המתגוררים בדיור אזרחים ותיקים מבצעים את רוב פעולותיהם היומיומיות בסביבה בנויה. אם הסביבה הפנימית אינה בטוחה, זה יכול להשפיע על בריאותם הפיזית, הקוגניטיבית והנפשית. יצירת סביבה פנימית נוחה יכולה לשפר משמעותית את הבריאות הנפשית. כמה גורמים המשפיעים על בריאות הנפש הם טמפרטורה, לחות, תאורה, נוחות אקוסטית, PM2.5 ו-VOCs (7).

RadGreen כאן כדי לעזור

מחקרים הראו כי 46% מהמשתתפים הקשישים ציינו שאמצעי טיהור אוויר הם גורמים חשובים או הכרח בהחלטה היכן לגור. סביר להניח שהם יבחרו במתקן שבו הם מעדיפים אוורור פנימי טוב (8). RadGreen יכולה לספק כלי שיעזור לך להבין כיצד לשפר את המרחב הפנימי שלך כדי לצמצם גורמים סביבתיים מסוכנים – הבטחת סביבה בריאה ובטוחה לכולם במתקנים בכירים.

 

מקורות

1https://www.mentalhealth.gov/basics/what-is-mental-health 

2 https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/mental-health-of-older-adults 

3https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK51841/ 

4https://www.airnow.gov/sites/default/files/2020-02/ahbe-english-100-f-09-045.pdf 

5 https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33401060/

6 https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fpubh.2022.860976/full#B3 

7https://www.emerald.com/insight/content/doi/10.1108/FEBE-09-2021-0043/full/pdf?title=effects-of-built-environment-on-healing-the-mental-health-of-the-peopleliterature-review 

8https://www.mcknightsseniorliving.com/home/columns/marketplace-columns/the-importance-of-indoor-air-quality-for-prospective-residents-of-senior-living/

 

 

איך אנחנו יכולים לעזור?

מלאו את פרטיכם או שלחו לנו מייל

sales@radgreen.co.il