עובדות על עובש מקורה

עובש מקורה

ניתן למצוא עובש בפנים ובחוץ ומשגשגים בכל האקלים במהלך השנה. עובש מקורה גדל מעודף לחות. עובש מתרבה על ידי שחרור נבגים זעירים וצפים באוויר עד שהם נוחתים, ואם הם מתיישבים על משטחים לחים, הוא יצור מושבות עובש חדשות.(1) שום מקום אינו בטוח מפני עובש; צמיחה יכולה להתרחש בבתים, בתי ספר, עסקים ובכל מקום על סמך כמות הלחות שיש בחלל זה.

דרכים לשלוט בצמיחת עובש

עובש בתוך הבית הוא העובש שגורם לבעיות. גידול עובש עלול לגרום נזק למבנים ולריהוט. כדי להפחית את צמיחת העובש בחלל מקורה, שליטה ברמות הלחות חשובה מאוד. שמירה על רמות לחות בין 30-60% יכולה להפחית את כמות הלחות באוויר כדי לשמור על צמיחת עובש נמוכה.(2) איוורור החלל הוא דרך נוספת להפחית את צמיחת העובש בחללים פנימיים. בדיקת החלל הפנימי שלך חיונית כדי להבטיח שהסביבה הפנימית תישאר בריאה. תגובה מהירה לנזילות ונשפכות וניקוין חיוניים למניעת גדילה באותם אזורים.

תוצרי לוואי של עובש

עובש בתוך הבית יכול להשפיע על איכות האוויר בתוך הבית. כאשר עובש גדל בתוך הבית, הוא עלול להגביר את הפחמן הדו חמצני (CO2) באוויר. ראיית עלייה ברמות CO2 עלולה להראות צמיחת עובש חמורה. פחמן דו חמצני סטנדרטי פועל בכ-400 חלקים למיליון (ppm), ואם החיישן קורא יותר מ-10,000 עמודים לדקה, פירוש הדבר עשוי להיות פעילות עובש חמורה, ולאחר מכן 2,000 עד 3,000 עמודים לדקה עשויה להיות פעילות מסוימת של עובש.(3) יצירת אוורור טוב יותר בנייה יכולה לעזור להפחית את רמות ה-CO2 המשמעותיות. תנאי נוסף שיש לעקוב אחריו הוא תרכובות אורגניות נדיפות מיקרוביאליות (mVOCs). הם מיוצרים על ידי עובש, יש להם ריחות לא נעימים חזקים ומשתחררים במהירות לאוויר.(4) יחד עם CO2, mVOCs, נבגי עובש מתגלים כחלקיקים 10 (PM10).(5) לבסוף, לא כל העובשים, אבל חלקם עלולים לייצר תוצרי לוואי רעילים הנקראים מיקוטוקסינים.

השפעות בריאותיות של עובש

מכיוון שעובש משפיע על רמות איכות האוויר בתוך הבית, חלק מההשפעות הבריאותיות כוללות שאיפה של mVOCs נקשרו לתסמינים של כאבי ראש, גירוי באף, סחרחורת, עייפות ובחילות.(4) נבגי עובש מתגלים כ-PM10, כפי שהוזכר לעיל, ואלה חלקיקים קטנים מספיק כדי לעבור דרך הגרון והאף, להיכנס לריאות ולגרום להשפעות בריאותיות ללב ולריאות.(5) לעובש יש גם השפעות בריאותיות משלו על אנשים, כולל אלרגנים שעלולים לגרום לתגובות אלרגיות, חומרים שעלולים להיות רעילים. או כימיקלים בהתאם לעובש, והתקפי אסטמה.(6)

RadGreen כאן כדי לעזור

נכון לעכשיו, אין תקנות, תקנים או ערכי סף של EPA עבור ריכוזים באוויר של עובש או נבגי עובש.(7) ובכל זאת, Radgreen יכולה לעזור לשמור על רמות צמיחת עובש נמוכות. באמצעות ה-Pro, הוא יכול לעקוב אחר איכות האוויר הפנימי כדי לייעל את החלל הפנימי וליצור את הסביבה המושלמת לחלל שלך.

מקורות

1https://www.cdc.gov/niosh/topics/indoorenv/whatismold.html 

2https://www.epa.gov/sites/default/files/2014-08/documents/iaq.pdf 

3https://www.ars.usda.gov/plains-area/mhk/cgahr/spieru/news/modeling-erosion-of-particulate-matter/monitoring-mold-by-measuring-co2/ 

4https://www.epa.gov/mold/what-does-mold-smell 

5https://digienv.com/lib/frontend/pdf/homeins/mold_vs_pm.pdf 

6https://www.epa.gov/mold/mold-and-health 

7https://www.epa.gov/mold/are-there-federal-regulations-or-standards-regarding-mold 

 

 

 

איך אנחנו יכולים לעזור?

מלאו את פרטיכם או שלחו לנו מייל

sales@radgreen.co.il