סיכונים בריאותיים על רווחת קשישים

כיצד מושפעת רווחת קשישים

בממוצע אנשים מבוגרים מבלים עד 90% מזמנם בבית, בבית. משמעות הדבר היא שחשוב ליצור סביבה שבה בטוח עבור אותם אנשים מבוגרים לבלות פרקי זמן ממושכים בתוך הבית. אם איכות האוויר לא מנוטרת כראוי בחללים אלו, הדבר עלול להוביל לאירועים מצערים מאוד וסיכונים בריאותיים עבור קשישים.

מה מוביל לרווחת קשישים ירודה

ככל שאנו מתבגרים, הגוף שלנו הופך להיות רגיש יותר להשפעות של מפגעים סביבתיים. זיהום חלקיקים עדינים (PM2.5) "מתייחס לחלקיקים זעירים או טיפות באוויר ברוחב שני וחצי מיקרון או פחות"(2), ל-PM2.5 יכולה להיות השפעות חמורות על בריאותם של קשישים. חשיפה ל-PM2.5 נקשרה להפרעות קצב לב, התקפי לב, התקפי אסטמה והתפתחות של ברונכיטיס כרונית, כל אלו עלולים להוביל לסיבוכים (3). מחקר קנדי ​​שנערך בשנת 2016 ניתח 6.6 מיליון בני אדם ומצא כי אלו שגרים בסמוך לכבישים סואנים נחשפים לרמות גבוהות פי 10 של PM2.5, מה שגורם להם לפתח דמנציה ב-7% יותר מאשר אנשים המתגוררים במרחק של יותר מ-300 מטרים מהאזור. כבישים (4).

איכות אוויר לא מספקת (IAQ), אדים ואבק יכולים גם הם להשפיע לרעה על בריאותם של קשישים. על פי ה-EPA, מזהמי אוויר הם לעתים קרובות גרועים פי 2-5 מבפנים מאשר בחוץ (5). חשוב מאוד לנסות להוריד את הרמות הללו כדי להפוך אותו למרחב בטוח עבור קשישים בפנים. מחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD) נקשרה כמחלה עקב IAQ. COPD כולל ברונכיטיס כרונית ואמפיזמה – מחלות ריאה המקשות על הנשימה עקב חסימות של דרכי הנשימה.

מקורות

https://www.airnow.gov/sites/default/files/2020-02/ahbe-english-100-f-09-045.pdf

https://www.health.ny.gov/environmental/indoors/air/pmq_a.htm

https://www.airnow.gov/sites/default/files/2018-04/awfp-older-adults-march-2017.pdf https://www.alzheimers.org.uk/about-dementia/risk-factors-and-prevention/air-pollution-and-dementia 5 https://www.mana.md/indoor-air-vs-outdoor-air/

https://www.alamy.com/stop-dust-smog-air-pollution-protect-nature-vector-illustration-cartoon-elderly-woman-character-focuses

-on-problem-of-environmental-pollution-standing-next-to-smoking-factory-chimneys-background-image433164501.html


Linkedin


Facebook-f

To Learn More…


Contact Us

איך אנחנו יכולים לעזור?

מלאו את פרטיכם או שלחו לנו מייל

sales@radgreen.co.il