תנועת בניין בריאה – מה זה?

תנועת בניין בריאה

תנועת הבניין הבריא היא אידיאולוגיה צומחת שמטרתה לקדם חיים ירוקים באמצעות שימוש במבנים ירוקים בני קיימא. לתנועת הבניין הבריא יש יתרונות רבים, כפי שציין הסופר ג'ון ד' מקומבר בספרו החדש, Healthy Buildings: How Indoor Spaces Driver Performance and Productivity. פרופסור מקומבר והרווארד ג'וזף ג'. אלן צוללים עמוק לתוך "תשעת היסודות לבניין בריא" וכיצד אפילו השינויים הקטנים ביותר להגברת זרימת האוויר יכולים להשפיע באופן משמעותי על סביבת העבודה.(1) תשעת היסודות הללו לבניין בריא הולכים וגדלים. בפופולריות כאשר בניינים חדשים מרקיעים שחקים. תנאים אלו קריטיים למי שמתחיל לקנות חללים בבניינים אלו.

האמריקאים מבלים כ-90% מזמנם בתוך הבית.(2) ככל שבני אדם מבלים יותר ויותר זמן בתוך הבית, עלינו לייעל ולהפוך אותו לחלל הבטוח והבריא ביותר האפשרי. אם הסביבה הפנימית תבוצע לתנאים אופטימליים, לא רק שזה ישפר את הבריאות, אלא גם יכול לשפר את כמות ואיכות העבודה במשרדים. תנאי פנים אופטימליים הם אזורים עם אוורור אוויר גבוה וריכוזי פחמן דו חמצני נמוכים. מקומבר ואלן הצליחו לכמת את ההשפעות של שיפור תנאי הבית בספרם. הם ציינו שביצועי העובדים השתפרו באופן דרמטי בכל תשעת הממדים של התפקוד הקוגניטיבי כאשר מקצועות הלימוד עבדו בתנאים האופטימליים."(1) כדי ליצור את הסביבה הפנימית האופטימלית עולה לחברה כמעט כלום, אחרי הכל, זה רק אוויר!

מקורות

1 Senz, Kristen. “Why Covid-19 Raises the Stakes for Healthy Buildings.” HBS Working Knowledge, 20 Apr. 2020, https://hbswk.hbs.edu/item/why-covid-19-raises-the-stakes-for-building-health?cid.

2 U.S. Environmental Protection Agency. 1989. Report to Congress on indoor air quality: Volume 2. EPA/400/1-89/001C. Washington, DC.

3“9 Foundations of a Healthy Building.” 9 Foundations, https://9foundations.forhealth.org/.

 

איך אנחנו יכולים לעזור?

מלאו את פרטיכם או שלחו לנו מייל

sales@radgreen.co.il