כיצד קרינה בלתי מייננת משפיעה על חיי היומיום שלנו

קרינה נמצאת בכל מקום

קרינה/Wi-Fi זה משהו שאתה לא יכול לראות או להרגיש, אבל הוא נמצא מסביבנו. בסביבה, יש לנו "קרינת רקע" מהשדה האלקטרו-מגנטי שנמצא תמיד בכדור הארץ. בני אדם נחשפים לקרינה מדי יום, בין אם "ממשאבי טבע כמו מינרלים באדמה ועד למקורות מעשה ידי אדם כמו צילומי רנטגן רפואיים". (1)

השפעות בריאותיות מקרינה

לחשיפה לקרינה עלולה להיות השפעות בריאותיות שליליות על גוף האדם. חלק מההשפעות הללו כוללות דיכאון, נדודי שינה, עייפות, כאבי ראש ואפילו צורות של סרטן.(2) ככל שהזמן מתקדם באזורים אלה, חשיפה לקרינה עלולה להגביר את חומרת ההשפעות על הגוף. לכן, חיוני להיות מודע לרמת הקרינה שאדם נחשף אליה במשרד ובסביבתו בעבודה כדי לדעת אם הם נמצאים בסביבת עבודה בטוחה.

קרינה בלתי נראית

רמות הקרינה משתנות בהתאם לשעה ביום, הספק המוצא של המשדר ופרמטרים אחרים. עם זאת, בבית ממוצע בארה"ב, המינון היחסי של קרינה שאדם יקבל מדי שנה הוא 228 מילירם.(3) בעוד שעובדים במוסדות חינוך, חברות הייטק רפואיות ותעשייתיות נמצאות בסיכון להשפעות מזיקות מקרינה, זה גם חיוני לדעת שבבית יכולות להיות רמות שעלולות להיות מסוכנות של חשיפה לקרינה, שיש לתת עליהן את הדעת.

כל האנשים צריכים להיות מוגנים מפני קרינה בלתי נראית זו, במיוחד כאשר אנו מבלים כל כך הרבה מזמננו בעבודה ובבית הספר. בנוסף, נעשה שימוש נרחב ב-Wi-Fi במסגרות ציבוריות רבות. בשל כמות המשתמשים העצומה, המפעילים חייבים לשדר Wi-Fi עם יותר עוצמה וביותר מיקומי שידור (נקודות גישה). כתוצאה מכך, אנשים חשופים כיום הרבה יותר לקרינה זו ברוב המקומות שבהם הם שוהים.

מקורות

1 “Radiation Sources and Doses.” EPA, Environmental Protection Agency, https://www.epa.gov/radiation/radiation-sources-and-doses.

2 “Radiation Health Effects.” EPA, Environmental Protection Agency, https://www.epa.gov/radiation/radiation-health-effects.

3 Laura. “Ncrp Report 160 – NCRP: Bethesda, MD.” NCRP, 3 June 2015, https://ncrponline.org/publications/reports/ncrp-report-160-2/.

 

איך אנחנו יכולים לעזור?

מלאו את פרטיכם או שלחו לנו מייל

sales@radgreen.co.il