תסמונת הבניין החולה

      מה זה?

אנשים מבלים יותר זמן בתוך הבית, ויצירת סביבה פנימית המתמקדת בבריאותם ובבטיחותם היא חיונית. עובדים מבלים כ-⅓ מהיום שלהם במשרד, חשופים לתנאים רבים משתנים, שעלולים להזיק.(1) עם הסיכון הזה של תנאי עבודה גרועים, כגון IAQ גבוה, מגיעה עלייתה של תסמונת הבנייה החולה. תסמונת הבניין החולה "כוללת תסמינים שונים לא ספציפיים המתרחשים אצל דיירי הבניין."(1) ניתן להשתמש בתסמונת הבניין החולה כדי לתאר מצב שבו מי שנמצא בבניין חש ברע או אי נוחות שנראית נגרמת על ידי זמן שהם מבלים בבניין. למרות שהסיבה אינה ידועה, סביר להניח שהיא מיוחסת בעיקר לאוורור לקוי.(2)

הסימנים:

בארה"ב, בערך 1 מתוך 4 חווה את תסמונת הבנייה החולה ואולי אפילו לא יודע זאת. חומרת התסמונת הזו מחמירה ככל שאתה שוהה זמן רב יותר בתנאי פנים גרועים. תסמינים של תסמונת בנייה חולה כוללים "כאב ראש; גירוי בעיניים, באף או בגרון; סחרחורת ובחילה; קשיי ריכוז; עייפות."(3). חיוני לדעת אם אחד מהתסמינים הללו מתרחש ולבצע שינוי מהיר. העובדה שעובדים לא נוחים אינם מסוגלים להתרכז עלולה לפגוע קשות בסביבת העבודה ובתפוקה של העובדים ולפגוע בבריאותם.

איך למנוע את זה:

כדי למנוע את תסמונת הבנייה החולה, חיוני לדעת מתי הרמות של כל דבר בפנים מגיעות גבוהות או נמוכות באופן מזיק. כאן נכנסת לתמונה RadGreen. בעזרת RadGreen, אתה יכול לקבל התראות בכל פעם שיש בעיה באחת או יותר מהסביבות המנוטרות, מה שמאפשר למערכות ידניות או אוטומטיות לתקן את המצב. תיקון פשוט וקל, עם התקנה אחת ורק צריך לחבר אותו עד שתוכל להבטיח סביבה פנימית בטוחה. זה יעצור את תסמונת הבניין החולה לפני שהוא יכול להשפיע על אלה שנמצאים בבניין.

מקורות

1 Sumedha M. Joshi, 2008.The sick building syndrome https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2796751/

2 Cherney, Kristeen. “Sick Building Syndrome: Testing, Treatment, and Prevention.” Healthline, Healthline Media, 18 Sept. 2018, https://www.healthline.com/health/sick-building-syndrome.

3 Indoor Air Facts No. 4 Sick Building Syndrome – US EPA. United States Environmental Protection Agency, https://www.epa.gov/sites/default/files/2014-08/documents/sick_building_factsheet.pdf.

איך אנחנו יכולים לעזור?

מלאו את פרטיכם או שלחו לנו מייל

sales@radgreen.co.il