ההשפעות שיש ללחות על מקום העבודה

לחות במקום העבודה

כעובד שעובד במשרד, החשיבה על איכות האוויר לא תהיה בראש מעיינך, אבל היא כן משפיעה אם אתה חושב על זה או לא. הלחות היא גורם באיכות האוויר שיכול להשפיע על הנוחות והרווחה של מקום העבודה שלך. מכיוון שרוב האנשים מבלים 90% מזמנם בתוך הבית, יצירת סביבה פנימית בריאה היא חיונית.(1)

השפעות בריאותיות של לחות

חשוב שיהיה איזון נכון של לחות בחללים. אם רמות הלחות היחסיות גבוהות מדי, זה יכול לתרום לצמיחה והתפשטות של מזהמים ביולוגיים לא בריאים, כמו עובש או פטריות.(1) היווצרות של עובש ופטריות עלולה לפלוט לאוויר חומרים אורגניים נדיפים (VOCs). עובש מייצר אלרגנים שעלולים לגרום לתגובות אלרגיות שעלולות לגרום לתסמינים מסוג קדחת השחת, כגון התעטשות, נזלת, עיניים אדומות ופריחה בעור.(3) עובש יכול לגרום גם להתקפי אסטמה לאנשים אלרגיים לעובש. חשיפות לעובש עלולות להשפיע על אנשים אלרגיים ולא אלרגיים ומגרים את העיניים, העור, האף, הגרון והריאות.(3) כדי למנוע התפרצויות עובש, יש לשמור על הלחות היחסית בתוך הבית מתחת ל-60 אחוז, באופן אידיאלי בסביבות 30-50% .(2) אבל אתה לא רוצה שרמות הלחות יהיו נמוכות מדי כי זה תורם לגירוי ריריות, עיניים יבשות ואי נוחות בסינוסים.(1)

דרכים לשמור על רמות לחות נמוכות

במשרד אנשים נושמים, משתעלים ומתעטשים באותו חלל. שמירה על טווח הלחות בין 30-60% היא חיונית כדי שלחיידקים ולפתוגנים יהיה סיכוי טוב יותר למות. הלחות במשרד צריכה להיות בין המספרים הללו מכיוון שאם היא גבוהה מדי או נמוכה מדי, החיידקים והמחוללים נשארים מדבקים ומתפשטים.(4)

RadGreen כאן כדי לעזור

שמרו על העובדים בטוחים ובריאים מפני פתוגנים, עובש ואי נוחות; השתמש בפתרון ניהול הסביבה של RadGreen כדי לעקוב אחר הלחות שלך. עבור חללים פנימיים, יש לך שתי אפשרויות, Pro או Safe. מוניטורים אלה מודדים ועוקבים אחר איכות האוויר, אינדקס ויראלי, נוחות תרמית, רעש, קרינה ופרמטרים של האור של החלל שלך. המוניטורים עוקבים אחר השטח 24/7 ויכולים לתת לעובדים שקט נפשי ולהתמקד בעבודה שלהם.

 

מקורות:

1https://www.epa.gov/indoor-air-quality-iaq/office-building-occupants-guide-indoor-air-quality#moisture 

2https://www.epa.gov/mold/mold-course-chapter-2#Chapter2Lesson3 

3https://www.epa.gov/mold/mold-and-health 

4https://www.condair.com/m/0/humidity-in-the-workplace.pdf 

איך אנחנו יכולים לעזור?

מלאו את פרטיכם או שלחו לנו מייל

sales@radgreen.co.il